Wiodące produkty na lato: Ruffwear Swamp Cooler - kamizelka chłodząca i Ruffwear K-9 Float Coat - kapok dla psa

Wiodące produkty na lato: Ruffwear Swamp Cooler – kamizelka chłodząca i Ruffwear K-9 Float Coat – kapok dla psa

Czerwcowe słońce zawitało u nas już na stałe, woda w jeziorach jest coraz cieplejsza i niedługo rozpoczną się wakacje! Dla większości z nas oznacza to, że spędzamy czas nad wodą lub w górach, a nasi czworonożni przyjaciele są tam razem z nami. Z myślą o wakacyjnych przygotowaniach naszego psa na gorące dni przygotowaliśmy dla Was opis dwóch najpopularniejszych produktów w czasie letnim. Oto one:

SWAMP COOLER – KAMIZELKA CHŁODZĄCA

Lato i upał:  Twój pies nadal chce się bawić, ale dyszy i nie biega tak entuzjastycznie jak normalnie. Trudnością dla psów jest to, że nie mają one zdolności do pocenia się na całym ciele tak jak my, aby zachować równowagę temperaturową. Psy pocą się tylko na łapach, dokładnie między opuszkami palców,  jednak dyszenie jest ich główną metodą schładzania.

Ruffwear Swamp Cooler został zaprojektowany po to, by nasz pies mógł nawet w czasie upalnych dni odkrywać świat i korzystać z zabawy, całe lato bez przegrzania.

SwampCooler_Functionality_Zoom

 Jak to działa?

Wystarczy namoczyć kamizelkę wodą, wycisnąć i umieścić na swoim psie. Proces chłodzenia przez parowanie spowoduje oddawanie ciepła do otoczenia.

Chłodzące działanie kamizelki Swamp Cooler jest możliwe dzięki trzem różnym warstwom funkcjonalnym. Pierwsza warstwa zewnętrzna działa jak parasol, blokując promienie słoneczne i jest oddychająca, aby pomóc w procesie parowania i utrzymać ruch powietrza do chłodzenia wewnętrznych warstw.  Środkowa warstwa to warstwa chłonna, która utrzymuje wodę po jej namoczeniu. I trzecia, wygodna warstwa wewnętrzna w formie siatki odprowadza wodę ze środkowej warstwy do ciała psa utrzymując je chłodnym.

Czym jest chłodzenie przez parowanie?

Kiedy wyjdziemy spod prysznica lub z basenu, możemy poczuć chłód, gdy powietrze dotknie naszej skóry. To właśnie chłodzenie poprzez parowanie. W rzeczywistości, każdy człowiek realizuje funkcję chłodzenia przez parowanie każdego dnia … poprzez pocenie. Gdy pot odparowuje, ciało stygnie. Jeśli będziemy się poruszać, przepływ powietrza chłodzi nas  jeszcze szybciej.

05401_SwampCooler_Lifestyle06_Zoom

Dla kogo została stworzona kamizelka chłodząca?

Szczególnie dla ras psów, które nie są przystosowane do naszego klimatu, długowłose, z grubym podszerstkiem czy wrażliwe na przegrzanie rasy psów krótkoczaszkowych, dla których wielką ulgą będzie jakiekolwiek schłodzenie. Kamizelka pomaga zapobiec hipertermii czy nawet udarowi cieplnemu w sytuacjach, kiedy nasz pies jest szczególnie narażony na przegrzanie, takich jak jazda samochodem w upalny dzień czy brak możliwości schowania się w chłodne zacienione miejsce.

05401_SwampCooler_Lifestyle02_Zoom

05401_SwampCooler_Lifestyle05_Zoom

Czy  kamizelka chłodząca sprawdzi się dla każdego psa?

Jeśli nasz pies ma predyspozycje do przeziębień, zapalenia pęcherza, zapalenia stawów czy mięśni to warto w takim przypadku zasięgnąć porady lekarza weterynarii odnośnie używania kamizelki chłodzącej i podchodzić ostrożnie do tematu ochładzania psa.

Czy na Swamp Cooler można ubrać szelki?

Nie jest wskazane ubieranie szelek na kamizelkę, gdyż jest ona nieco obszerna i nie wygodnie byłoby psu mieć ją na sobie ściśniętą. W tym wypadku konieczny jest wybór: szelki albo kamizelka.

Jak dobrać rozmiar Swamp Cooler?

Dobór rozmiaru jest podobny jak w przypadku Front Range Harness, są jednak pewne różnice:

  • Swamp Cooler dostępny  jest dodatkowo w największym rozmiarze XL przy obwodzie klatki 81-107 cm
  • Szelki Ruffwear Front Range Harness wypadają mniejsze niż w zaleceniach producenta, natomiast nie zauważamy takiej zależności przy kamizelce chłodzącej

Co ważne w przypadku doboru rozmiaru Swamp Cooler nie ma możliwości regulacji otworu szyjnego, więc jeśli jesteśmy na granicy rozmiarów warto wybrać ten większy, by kamizelka swobodnie ułożyła się na barkach i pokryła więcej ciała.

05401_SwampCooler_Lifestyle07_Zoom

K-9 FLOAT COAT – KAPOK DLA PSA

K-9 Float Coat jest idealnym produktem dla psów, które często i chętnie przebywają w okolicach wody, towarzysząc nam na kajakach,  SUPie, żaglach czy surfingu. Kamizelka posiada mocny uchwyt do podnoszenia psa z wody, wsparcia przy wychodzeniu i wsiadaniu na łódkę. Teleskopowe szyjne zamknięcie dostosowuje się doskonale do psów o wszystkich kształtach i rozmiarach, zapobiegając wypadnięciu z kamizelki. Jasne kolory i odblaskowe wykończenia zapewniają większą widoczność w wodzie, a strategicznie rozmieszczone panele piankowe pomagają utrzymać się psu na powierzchni wody w ich naturalnej pozycji pływania – dając im pewność siebie nawet podczas poruszania się po falach.

110725_Moon_RW-ss12_412_WEB

Dlaczego pies powinien nosić kapok w wodzie?

  • Mocny uchywt pozwoli nam wyciągnąć psa z wody i wciągnąć spowrotem na pokład
  • Możemy psu pomóc wejść i wyjść z łódki na pomost czy na brzeg
  • Kapok zapewni bezpieczeństwo psu, który będzie zbyt zmęczony, żeby do nas dopłynąć
  • Kapok sprawia, że pies jest lepiej widoczny dla innych żeglarzy, co pomaga rozpoznać go w wodzie z daleka

110726_Moon_RW-ss12_550_WEB

110726_Moon_RW-ss12_939_WEB
Jak dobrać rozmiar K-9 Float Coat?
Podobnie, jak w przypadku wszystkich produktów Ruffwear, dopasowanie jest najważniejsze dla zapewnienia najwyższej wydajności produktu. Aby zapewnić właściwe dopasowanie, zacznij od pomiaru obwodu swojego psa (w najszerszym miejscu wokół klatki piersiowej). Kliknij tutaj, aby zobaczyć film, który pokazuje, jak uzyskać ten pomiar. Dodatkowo zapoznaj się z wymiarami widocznymi poniżej. Dla psów, których obwód pomiarowy wypada na granicy, zalecamy, aby wybrać mniejszy rozmiar. Najlepsze dopasowanie kapoka powinno być wygodne, ale nie luźne.
Wymiary kapoka
Kiedy już dobierzecie właściwy rozmiar kapoka, jesteście gotowi, by ruszać na wodę. Życzymy Wam niezapomnianych letnich przygód!
MS_SS14_K9FloatCoat_WEB