Pies widoczny, pies bezpieczny z Ruffwear Track Jacket i the Beacon

Pies widoczny, pies bezpieczny z Ruffwear Track Jacket i the Beacon

Jesienią dni są coraz krótsze, więc nasze spacery najczęściej odbywają się o zmierzchu. Chociaż dzień jest jeszcze o prawie 2 godziny dłuższy od najkrótszego w roku to i tak ciągły mrok  powoduje spadek nastroju i ospałość. W odróżnieniu od nas nasze psy nie odczuwają zmian sezonowych tak intensywnie, dlatego też nie należy rezygnować z długich spacerów ze swoim czworonożnym przyjacielem. Warto jednak wziąć pod uwagę, że tak samo jak my wyposażamy się w odblaski, tak i nasz pies powinien być widoczny, aby był bezpieczny. Firma Ruffwear posiada w swojej ofercie dwa produkty przeznaczone specjalnie dla psów na wieczorne wypady – kamizelkę odblaskową Track Jacket i światełko The Beacon.

55201_TrackJacket_BlazeOrange_Beacons_Zoom

Kamizelka Track Jacket przyda nam się na spacerach zarówno w lesie, w górach, ale także na codzień na terenach miejskich. Jaskrawy ultrawidoczny pomarańczowy kolor kamizelki zapewnia świetną widoczność, dzięki czemu możemy mieć psa na oku. Ponadto w materiał kamizelki wprasowane są elementy odblaskowe, które dodatkowo podnoszą jej widoczność. Gdy dodamy do niej jeszcze światełka The Beacon (producent zaleca trzy, ale również jeden spełni swoje zadanie) wtedy na pewno nie musimy się martwić czy nasz pies jest widoczny.

Kamizelka została wyprodukowana z najwyższą starannością charakterystyczną dla firmy Ruffwear. Materiał kamizelki jest wykonany z nieco twardszej tkaniny, odporniejszej na zniszczenie. Regulacja kamizelki odbywa się na dwóch poziomach: wokół klatki piersiowej i na odcinku szyja-klatka piersiowa (pasek przechodzący między przednimi łapkami), a rozmiary są połączone: XXS/XS, S/M, L/XL.

55102_TheBeacon_RedCurrant_FrontOn_Zoom 55102_TheBeacon_RedCurrant_Side_Zoom 55102_TheBeacon_RedCurrant_Back_Zoom

The Beacon to  produkt podwyżający dodatkowo nasze bezpieczeństwo. Ta mała latarka LED świeci bardzo intensywnie czerwono-pomarańczowym światłem w trzech trybach świecenia. Może to być przydatne przy większej ilości psów, gdy chcemy być pewni którego psa w danej chwili obserwujemy. The Beacon jest kompaktowy, wodooporny, lekki i łatwy w użyciu, jeden przycisk załatwia całą obsługę, a wygodny klips pozwala szybko zaczepić The Beacon do ubrania, plecaka czy smyczy. Światełko może posłużyć również nam samym, przyczepione do roweru, wózka czy odzieży zwiększa skutecznie naszą widoczność.

Większość produktów Ruffwear wyposażona jest w taśmy odblaskowe. Korzystając z dostępnych rozwiązań możemy zapewnić naszemu psu widoczność, a przez to zwiększyć jego bezpieczeństwo.