Chuckit Shark Fin, Water Skimmer i Kick Fetch - recenzja letnich zabawek

Chuckit Shark Fin, Water Skimmer i Kick Fetch – recenzja letnich zabawek

Lato, upał, gęsta sierść i brak gruczołów potowych. Jaka na to rada? ZABAWA W WODZIE!

Nie dość, że wodne harce przynoszą ulgę w wysokich temperaturach,  to jeszcze pozytywnie wpływają na stawy naszego czworonoga. Nie wszystkie psiaki lubią wodę i nie wszystkie chętnie pływają, a szkoda, bo ze świeczką szukać zdrowszej i bezpieczniejszej zabawy. Nasz pies na szczęście uwielbia wodę.

Prawdziwy letni szał wywołują zabawki Chuckit z serii wodnej. Wypełnione pianką, obszyte solidnym materiałem właściwie stoją na wodzie. Widoczne z daleka kuszą psa do zabawy. No dobrze, nas też kuszą :)

Do wyboru mamy parę zabawek, które przedstawiamy poniżej. Nie umiem powiedzieć, która jest naszą ulubioną, w tym przypadku zwycięzców jest wielu.

Chuckit Water SkimmerIMG_6987razem

Pamiętacie puszczanie kaczek na wodzie? (lub żab, w zależności z jakiej części kraju jesteście). Świetna zabawa, czemu nie zafundować jej psu i sobie?

Ckuckit Water Skimmer to talerz wypełniony pianką, dzięki której unosi się na wodzie. Z góry obszyty pomarańczowym materiałem, natomiast spód jest pogrubiony gumą o nieco nierównej powierzchni. To ten właśnie patent wpływa na odbijanie się zabawki od lustra wody. Water Skimmer to przykład solidnego frisbee do wody – “watersbee”… :)

Odpowiednio rzucony skacze po wodzie jak szalony. Na naszym filmie widać zaangażowanie rzucającego, które jest niezbędne do prawidłowego rzutu! 😉

Występuje w jednym rozmiarze M, odpowiednim dla średniej wielkości i dużych psów.

Chuckit Kick Fetch

IMG_1457

Stworzony do kopania, grania w piłkę, rzucania, noszenia i zabawy w wodzie. Przyciąga uwagę swoim kolorem i wielkością. Tak jak wszystkie zabawki z tej serii również Kick Fetch jest wypełniony pianką i wprost stoi na lustrze wody. Duże rozmiary piłki zachęcają do zabawy, ale jednocześnie nie przeszkadzają w noszeniu w pysku, gdyż jest wyposażona w specjalne rowki.

Numer jeden zabawek plażowych!

Piłka występuje w dwóch rozmiarach S i L. U nas sprawdza się ten większy, nawet dla Mikry. Natomiast znajomy tester Szkot, Owczarek Szkocki Collie ze względu na długi i wąski pysk preferuje rozmiar S.

Chuckit Amphibious Shark FinnIMG_7023

Śmieszna zabawka przypominająca płetwę rekina (obraz jak ze „Szczęk”). Amphibious Shark Finn wpadając do wody staje pionowo i kołysze się na boki. Wynika to ze specjalnej konstrukcji – ogumiony spód zabawki jest cięższy i dlatego znajduje się pod wodą. Shark Fin ma zgrabny kształt, dzięki dostępności  trzech rozmiarów Shark Finn może być dobrany do każdej wielkości psa. Mochitkowi pasuje rozmiar M.

Chuckit Amphibious Bumper

Tej zabawki nie testowaliśmy, uznaliśmy że nasz pies jest już rozpuszczony do granic możliwości i starczy mu tych wodnych zabawek 😉 W swojej konstrukcji Amphibious Bumper nie różni się od wyżej wymienionych zabawek. Ma kształt wygodnego aportu zakończonego sznurkiem. Przyjemny dla psiego pyska jest ciekawym przypadkiem wodno-lądowego aportu. Dostępny w dwóch rozmiarach i kolorach.

Canine Hardware Images

Podsumowanie:

  • Zabawki Chuckit z wodnej serii są IDEALNE do zabawy w wodzie
  • Wypełnione pianką, dzięki której „stoją” na lustrze wody
  • Wzmocnione gumą i obszyte jaskrawym materiałem są widoczne dla psa z daleka
  • Przynoszą ogromną, niewyobrażalną frajdę „psom wodniakom”

Zespół LUPO nie wyobraża sobie już jak wyglądały wakacje przed erą wodnych zabawek Chuckit :)

Wszystkie zabawki znajdziecie w naszym sklepie www.lupo.sklep.pl ZAPRASZAMY!